SEO Uzmanı

SEO Uzmanı Ne Yapar? SEO Uzmanının Çalışma Alanları Nelerdir?

SEO Uzmanı

Web sitelerini arama motorlarının verdiği sonuçlara göre en uygun hale getiren, gerekli tüm iyileştirme çalışmalarını yürüten ve internet kullanıcıları tarafından web sitesini daha anlaşılır şekilde düzenleyen kişilere SEO uzmanı denilmektedir. SEO uzmanı dijital ortamda SEO uygulamasını yaparak takip, analiz, değerlendirme ve raporlama süreçleriyle de ilgilenmektedir.

SEO Uzmanı Ne Yapar?

Herhangi bir web sitesinin internet ortamındaki varlığını, hedef kitlesine sunması için SEO çalışmaları büyük önem taşımaktadır. SEO çalışmaları sayesinde arama sonuçları arasında en üst sıralarda yer alan web siteleri, internet kullanıcıları tarafından daha fazla tercih edilir hale gelmektedir. Daha fazla tercih edilmenin web sitesi için olumlu birçok getirisi bulunmaktadır. SEO uzmanı, web sitesine ziyaretçi çekebilmek ve ziyaretçileri içerikleriyle memnun edebilmek için gerekli tüm çalışmaları yapmaktadır. Siz de web sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilmek istiyorsanız bir SEO uzmanından destek almanız gerekmektedir. Tarafımızdan SEO uzmanı desteği alabilmeniz için iletişim bilgilerimizden bize ulaşmanız yeterlidir.

SEO Uzmanı Nasıl SEO Çalışması Yapar?

SEO çalışması için öncelikle işbirliği yapılan web sitesinin iyi şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Yapılan analiz sonucunda anahtar kelimeler belirlenerek, bu kelimelerin üst sıralara taşınması için teknik çalışmalar yapılmaktadır. Sitenin ara yüzünde bulunan ve internet kullanıcılarının siteye erişmesini engelleyen hatalar tespit edilerek düzeltilmektedir. Web sitesi içeriğinde herhangi bir sorun teşhis edilirse içerik düzenlemeleri yapılmakta, görünüm ziyaretçilere uygun şekilde tasarlanmaktadır. Web sitesini, dijital dünya içerisinde destekleyecek farklı mecralar var ise bu mecralarda web sitesine yönlendirme yapılmaktadır. SEO uzmanının yaptığı SEO çalışmalarından faydalanmak isteyen herkes ekibimizdeki SEO uzmanlarından destek alabilmektedir.

SEO Uzmanının Çalışma Alanları

SEO uzmanı, çalıştığı web sitesinin optimizasyonunu yapmakla yükümlüdür. Web sitesi optimizasyonu yaparken, içerik ve kod analizlerini de düzenli olarak kontrol etmektedir. Algoritma güncellemelerinin takibinden SEO uzmanı sorumludur buna göre gerekli değişiklikleri web sitesi için uygulamaktadır. Web sitesi içeriklerinde hangi kelimelerin üst sıralara taşınacağını ve anahtar kelime araştırmalarını yürütmektedir. Buna uygun özgün içerikler oluşturmakta ve içeriklerin ön plana çıkması için gerekli desteği farklı sosyal medya platformlarından sağlamaktadır. Ayrıca rakip web sitelerinin içerikleri hakkında devamlı araştırma yapma, yaptığı araştırmalara göre iyileştirme çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Tüm SEO adımlarını uyguladıktan sonra düzenli raporlamalar hazırlayarak, SEO çalışmasının kattığı getirileri ve tespit edilen eksiklikleri listeleyerek, gerekli iyileştirmeleri sağlamaktadır. SEO uzmanı tarafından profesyonel bir destek almak isteyen tüm web sitesi sahipleri tarafımıza ulaşarak bilgi edinebilmektedir.

Bize yazmak için çekinmeyin!

Talep, görüş ve önerilerinizi iletmek için bu form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede yanıtlamaktan memnuniyet duyacağız.

E-Posta: info@websight.com.tr

Telefon: 0232 332 1992

    × How can I help you?