Mobile Özel SEO

Web sitelerinizin mobil ara yüzleri için özel SEO hizmeti.

Mobil SEO Nedir?

SEO genel anlamıyla web sitenizin arama motorları ile ne kadar uyumlu olup olmadığını belirten bir ölçüdür. Bu sebeple eğer arama motorlarında üst sıralarda çıkmak ve dolayısıyla daha çok ziyaretçiye hitap etmek istiyorsanız mutlaka web sitenizin SEO açısından yeterli olması gerekmektedir.

Fakat son yıllarda akıllı mobil cihazların artması ve genel internet sörflerinin bu cihazlar üzerinden yapılası, SEO açısından mobili önemli kılmaya başlamıştır. Bu sebeple web sitesinin normal ara yüzü için yapılan SEO çalışmaları gibi Mobil sayfalar içinde özel SEO çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Çünkü masaüstü bağlantısı ve mobil bağlantılar için arama motorları farklı index vermektedir.

Mobil SEO'nun Getirileri

Web sitenizin mobil tarafı için ayrı bir SEO çalışması yaptırmak oldukça önemlidir. Özellikle Google’ın AMP düzeni sisteme girdikten sonra bu daha da önemli bir hal almıştır.

Bu sebeple mobil ara yüzünüz için yapılacak olan SEO çalışması, cep telefonundan arama motorlarını kullanan bireylere daha net gözükebilmek için önemlidir. Bu sayede masaüstü bağlantılardan elde ettiğiniz ziyaretçi verimini, mobil kullanarak internet kullananlardan da elde edebilirsiniz.

mobile-seo

Mobil SEO İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mobile özel seo çalışması yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk faktör, kullanıcın arama motorlarında yaptığı aramanın şeklinin değişmesidir. Artık çoğu ziyaretçi cep telefonlarından arama yaparken yapay zekayı kullanıyor ve yazmak yerine konuşarak arama yapıyor. Bu da seo için yeni bir etken ekliyor; konuşma dili. Web sitesi için seo yaparken nasıl klavye hatalarını önemsiyor ve anahtar kelime seçiminde dikkat ediyorsak, mobile özel seo için de günlük kullanım dili ve ağız farklarını göz önünde bulundurmalıyız. Aynı şekilde kullanımında zorlanılan bazı kelimeleri de listeye almalı, ortak kullanım yanlışı olan kelimeleri hacmi de incelenerek listeye eklemeliyiz. Bunun yanında mobil seo için kullanıcı deneyimi de oldukça farklıdır. Site içi dolaşımın ve dönüşümlerin kolayca yapılabilmesi sağlanmalıdır. Günümüzde telefonlarımızı başka bir işle ilgilenirken bile elimizden düşürmediğimiz düşünülürse, bütün dönüşümlerimizin tek el ile yapılabilir olması ve bu butonlara kolayca ulaşabilmesi oldukça önemlidir. Çok büyük firmalar yaptıkları çalışmalarda başparmak açısına kadar ölçerek bu butonları konumlandırmaktadır.

Bize yazmak için çekinmeyin!

Talep, görüş ve önerilerinizi iletmek için bu form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede yanıtlamaktan memnuniyet duyacağız.

E-Posta: info@websight.com.tr

Telefon: 0232 332 1992

× How can I help you?