Kullanıcı Deneyimi (UX)

Kullanıcı Deneyimini Oluşturan Etkenler Nelerdir?

Kolay Kullanım

Web sitelerinde kullanıcı deneyimini iyileştirmenin en önemli parçalarından biri kullanılabiliği arttırmaktır. Ziyaretçiler web sitelerinize giriş yaptığında aradıkları şeyleri kolayca bulabilmeli, akıcı ve hızlı bir şekilde işlem yapabilmelidirler.
Websight olarak kullanıcı deneyimini artırmanın en önemli yollarından biri olan kullanılabilirlik konusunu ele alıyor, bunu iyileştirmek ve ziyaretçilerinize akıcı ve kolay bir ara yüz sunabilmek için çalışıyoruz.

Faydalı İçerik

Web sitelerinde ziyaretçilerin aradıklarını bulabilmeleri, tam anlamıyla onların beklentilerini karşılayacak bir web sitesi dizaynı ve içeriği oldukça önemli bir husustur.
Bu aşama da web siteleriniz için kullanıcı yararını ön plana alıyor, kullanıcı deneyimini geliştirmek adına çalışmalar yaparak gerçek takipçilerinizin ve ziyaretçilerinizin sürekli olabilmesini sağlıyoruz. Bu sayede ziyaretçiler web sitenizde aradıklarını bulabiliyor, en önemlisi de bu çalışmalarımız sayesinde web sitenizden yarar sağlayabiliyorlar.

Kullanıcı Deneyiminin Ölçümlenmesi ve İyileştirilmesi

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların feedbackleri ve sayfa içerisinde ne gibi faaliyetlerde bulunduklarını inceliyor, davranışlarını ölçüyor ve onlara daha iyi bir hizmet sunabilmeniz için yaptığımız analizler ve raporlamalar ile kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik çalışmalar yürütüyoruz.

A/B Testleri

Web sitesinin kullanıcı deneyimini artırmanın en iyi yollarından biri olan A/B testleri, Websight ekibi tarafından profesyonel bir şekilde uygulanmaktadır. Bu sayede web sitenizin farklı kullanıcılar ve farklı platformlarda verdiği tepkimeleri inceliyor, bu aşamada kullanıcı deneyimini artırması için veri topluyoruz.

Topladığımız veriler sayesinde web sitenizin kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik uzman ekibimiz ile çalışmalar yapıyor, nihai sonuç olarak site trafiğinizin ve firma karınızın artmasını sağlıyoruz.

Web Analiz Araçlarının Kontrolü

Google Analytics, Yandex Metrika ve diğer araçlar

Web sitenize giriş yapan ziyaretçiler, onların davranışları, web sitenizin bulunabilirliği, arama motorlarında verdiği tepkimeler gibi birçok bilgiyi bizlere Google Analytics ve Yandex Metrika gibi araçlar sunmaktadır.
Bu araçların profesyonel bir şekilde kullanılması ve yine uzman gözüyle raporlara ve analizlere dönüştürülmesi işini sizin adınıza yürütüyor, kullanıcı deneyiminin yanı sıra, site trafiğini arttırmak için çalışmalar yapıyoruz.

Kullanıcı Deneyimi(UX), SEO için neden önemlidir?

SEO olgusuyla kullanıcı deneyimi birbirlerine oldukça bağlı kavramlardır. Kullanıcı Deneyimine göre siteniz ne kadar iyileştirilirse SEO açısından o kadar verimli bir web sitesine sahip olmuş olursunuz. Doğal olarak yaptığımız kullanıcı deneyimi çalışmaları doğrudan doğruya SEO kısmını desteklemekte ve buda arama motorları uyumlu bir şekilde çalışabilmenizi tetiklemektedir.
Kullanıcı deneyimini ölçümlerken kullanıcıların web sitenizde ki davranışlarından, açılış sayfası ve sayfalar arası geçiş hızına ve bileşenlerin doğru yerleştirilmesine kadar bir çok etken önemli rol oynar. Bu değişkenlerin tamamı için müşterilerimize profesyonel çözümler sunmaktayız. 

Deneyimlerimizi Sizler İçin Kullanıyoruz

Kullanıcı deneyimini artırma konusunda uzun yıllardır edindiğimiz tecrübeleri sizlerle paylaşıp, bu konuda iyi bir verim alabilmeniz için gerekli iyileştirmeleri Profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyor, kullanıcı gözünden bakarak web sitenizin en iyi verimi sağlamasına olanak tanıyoruz.

Bize yazmak için çekinmeyin!

Talep, görüş ve önerilerinizi iletmek için bu form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede yanıtlamaktan memnuniyet duyacağız.

E-Posta: info@websight.com.tr

Telefon: 0232 332 1992

Kullanıcı Deneyimi Nedir?

Kullanıcı deneyimi, UX olarak da bilinir. Kullanıcı deneyimi, bir ürünü veya herhangi bir hizmeti kullanıcılarla buluşturmadan önce, insanların beklentilerini karşılamak amacıyla atılan ilk adımdır. Başta e-ticaret sektöründe olmak üzere tüm pazarlama sektöründeki kıyasıya mücadelenin sonucunda, firmalar sürekli rakiplerinin önüne geçmek istiyor. Kişiler marka stratejisi oluşturarak yaptıkları ilk satışta direkt başarıyı yakalamaya çalışıyor. Bu noktadan sonraki adım ise satış yaptıkları müşterilerin, mevcut markanın savunucusu haline getirmek. Çünkü doğrudan insanlar arasında yayılan bu reklam sayesinde çok büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz. Müşterileri, markanızın savunucusu haline getirmek burada altın kural. Yıllardır verdiğimiz kullanıcı deneyimi hizmeti sayesinde pek çok markaya kullanıcının ilgisini çeken ve kullanım rahatlığı sağlanan web siteleri tasarladık. Doğru zamanda doğru adımlar atarak hem büyük bir kitle yaratmayı başardık hem de satışların artmasını sağladık.

Gerekli araştırmalar ve çalışmalar sonucu elde ettiğimiz bilgiler neticesinde uygulanan birçok pazarlama stratejisinin yanlış olduğunu fark ettik. Sunulan hizmet ya da ürün ne kadar değerli ve özel olursa olsun yanlış pazarlama stratejisiyle sunulduğu zaman istenilen olumlu geri dönüşler alınamaz. Burada hedef ürünü satmaktan çok müşteriyi memnun etmek ve ihtiyaçlarını doğru bir şekilde tespit etmek olmalı. Kullanıcı deneyimi İzmir ekibimiz ile birlikte yanlış uygulanan pazarlama stratejilerinizi doğru stratejiyle değiştirmenizi ve kullanıcı memnuniyetini arttırmanızı sağlıyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız birçok çalışmada yapılan yanlışları doğrularıyla değiştirdiğimizde alınan olumlu geri dönüşler akıl almaz boyutlarda. Sizde ürününüzü ya da sunduğunuz herhangi bir hizmeti kullanıcılara doğru şekilde aktarmak istiyorsanız ve kullanıcı deneyimini maksimum seviyelerde tutmak istiyorsanız bizlere ulaşabilir ve konu hakkında detaylı bilgileri talep edebilirsiniz.

Kullanıcı Deneyiminin Önemi

Müşterilerinizi elinizde tutmak ve yeni müşterilere ulaşmak için kullanıcı deneyiminin önemi çok büyüktür. Kullanıcı deneyimini arttırmak için web sitenizin ve ürünlerinizin, rakip firmalardan daha farklı ve yaratıcı olması gerekiyor. Ayrıca internet üzerinden yapılan alışverişlerin %70’i mobil cihazlar üzerinden yapılıyor. Kullanıcı deneyimini arttırmak için web sitenizi mobil cihazlar ile uyumlu hale getirmeniz gerekiyor.

Web siteleri ve uygulamalarınızın tasarımı, kullanıcı deneyimi konusunda oldukça önemli bir detaydır. Tamamen özgün olmaklar birlikte ürünleri sunuşunuz da rakiplerinize kıyasla farklı ve ilgi uyandırıcı olmalı. Sunduğumuz UX hizmeti ile kullanıcı deneyimini arttırmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Kullanıcı deneyimini arttırmanın pek çok stratejik yolu var. Tüm bu yolları büyük bir titizlik ve profesyonel bir biçimde uygulayarak mevcut müşterilerinizi memnun ediyoruz. Bunun yanı sıra viral reklamlar ile de yeni müşteriler edinmenizi sağlıyoruz.

Kullanıcı deneyimi hizmeti veren ajans olarak yaptığımız tüm çalışmalarda birçok başarı elde ettik. Müşterilerimizin istek ve arzularına yönelik gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalar sayesinde bu sektörde markalaşmış sayılı ajanslardan biri olma gururunu yaşıyoruz. Bizlere gösterdiğiniz bu teveccühe minnettarız.

× How can I help you?